Історія компанії «Сандоз»

History Timeline Content Image Ukraine

Історія компанії «Сандоз» почалася більше 120 років тому, протягом яких вона перетворилася з невеликої диверсифікованої хімічної компанії на другого за величиною в світі виробника високоякісних генериків та світового лідера в області біоаналогів і диференційованої продукції. Протягом всієї нашої довгої і видатної історії компанію завжди очолювали самовіддані і далекоглядні керівники, які завжди прагнули бути на крок попереду і які забезпечували успіх нашій високоякісній продукції та послугам.

Дізнайтеся більше про нашу величну історію і спадщину, які включають такі ключові історичні віхи:

Ранні роки 1886-1939

1886 – Доктор Альфред Керн (1850 - 1893) та Едуард Сандоз (1853 - 1928) засновують в Базелі хімічну компанію «Kern & Sandoz». Виробляються перші барвники алізарин синій і аурамін.

1895 – Світ побачила перша фармацевтична речовина, антипірин, жарознижуючий препарат. Партнерство перетворюється на акціонерне товариство «Chemische Fabrik vormals Sandoz».

1899 - Компанія урізноманітнює своє виробництво підсолоджувачами, розпочавши випуск сахарину.

1911 - В Англії засновується перша дочірня компанія.

1917 - Професор Артур Штоль створює фармацевтичне відділення і починає дослідження в цій області. В 1918 році він виділяє ерготамін із спорини кукурудзяних грибків, який виходить в 1921 році на ринок під торговою назвою гинерген.

1918 - В США засновується перша дочірня компанія.

1929 – На ринок виходить «Кальцій Сандоз» - якісно новий продукт, який закладає основу для сучасної терапії кальцієм. Відкривається також нове відділення хімічних речовини (для текстилю, шкіри і паперу).

1939 - Назву компанії змінено з хімічної компанії «Kern & Sandoz» на «Sandoz Ltd.» і зроблено перші кроки в агробізнесі. Першим розробленим продуктом став пестицид Коппер-Сандоз, виведений на ринок в 1943 році.

Початок виробництва протимікробних препаратів 1946-1963

1946 – В Кундл, Австрія, засновується підприємство «Biochemie» для виробництва і поставки рідкісного на той час і надзвичайно необхідного пеніциліну для населення Австрії.

1948 - Незважаючи на обмежені можливості, амбітна команда дослідників «Biochemie» успішно досягає того, що не вдалося зробити багатьом іншим: забезпечити вітчизняне виробництво нового «чудодійного препарату» пеніцилін.

1951 - Два дослідники з «Biochemie», Бренді і Маргрейтер, виходять на новий рівень, відкриваючи кислотостійкий пеніцилін. Вперше пеніцилін можна застосовувати перорально. Відкриття сприяє подальшому розвитку і швидкому зростанню компанії.

1963 – «Sandoz Ltd.» придбав австрійську компанію «Biochemie GmbH» і започаткував широкомасштабне виробництво антибіотиків і речовин, розроблених на основі біотехнологій.

Розширення і диверсифікація 1964 - 1982

1964 - Перший науково-дослідний центр за межами Швейцарії засновано у Східному Ганновері, штат Нью-Джерсі, США, а потім Науково-дослідний інститут «Сандоз» у Відні, Австрія, в 1970 році, та Інститут медичних досліджень «Сандоз» у Лондоні, Велика Британія в 1985 році.

1967 - Компанія зливається з «Wander Ltd.» й розширює свій бізнес виробництвом продуктів дієтології (овалтин, ізостар), придбавши в 1972 році компанію «Delmark», в 1982 році — компанію «Wasa» (Шведський виробник хлібців) та «Gerber Babyfood» в 1994 році.

1975 - Ринок насіння був підкорений шляхом придбання американської компанії «Rogers Seeds Co.», далі «Northrup King» в 1976 році, потім голландська група «Zaadunie» в 1980 році та шведська компанія з виробництва насіння «iHillesh'g» в 1989 році. 1977 – На ринок виходить новий протиалергійний препарат Задітен.

1981 - На базі Університетського коледжу в Лондоні, Великобританія, засновується Інститут медичних досліджень «Сандоз».

1982 – На ринку з’являється імунодепресант Сандиммун, а згодом в 1994 році — неорал.

Нова корпоративна структура 1990- 1998

1990 – «Sandoz Ltd» стає холдинговою компанією з новою корпоративною структурою.

1995 – В «Сандоз» створюється нова операційна структура, яка складається з трьох секторів: фармацевтика, харчування та агробізнес/хімічні речовини.

1996 – Компанії «Ciba» і «Sandoz» інтегрувалися в одне з найбільших корпоративних злиттів в історії і утворили компанію «Novartis». Компанія «Biochemie» стає міжнародною штаб-квартирою виробництва генериків, об'єднавши підприємства «Geneva», «Rolab», «Multipharma» та «Azurpharma».

1997 - «Сандоз» виходить на мексиканський ринок під назвою «Suipharm».

1998 - «Сандоз» виходить на іспанський ринок під назвою «Geminis».

Міжнародне виробництво генериків 2000 - 2010

2000 – «Novartis Generics» придбав європейське відділення виробництва генериків компанії «BASF Pharma», завдяки чому отримав вихід на ринки Франції та Італії, і компанією «GNR Pharma» та Великобританії з «Lagap». У Сполучених Штатах придбана компанія «Apotheccon», а в Німеччині — «Grandis».

2001 – «Сандоз» виходить на ринок Аргентини під назвою «Labinca».

2002 - «Сандоз» придбав «Lek Pharmaceuticals d.d.», найбільшу фармацевтичну компанію Словенії з потужною присутністю в Центральній і Східній Європі.

2003 – «Novartis» об'єднує свої підприємства з виробництва генериків під одним світовим брендом, відомим сьогодні як «Сандоз». Також був придбаний завод «Amifarma S.L.» в Палафольс, неподалік від Барселони.

2004 - Завдяки придбанню «Sabex», компанія «Сандоз» встановлює свою присутність в Канаді, шостому за величиною ринку генериків у світі. Новий операційний центр у скандинавському регіоні створено завдяки придбанню «Durascan», дочірнього підприємства компанії «Astra -Zeneca», що спеціалізується на виробництві генериків в Данії.

2005 - «Сандоз» придбав «HEXAL» і «Eon Labs», ще дві провідні компанії з виробництва генериків, зміцнюючи свої ринкові позиції у всьому світі й досягаючи найвищих щаблів на ключових ринках, зокрема в США та Німеччині.

2006 - «Сандоз» стає першою фармацевтичною компанією з виробництва генериків, яка отримала дозвіл на випуск біоеквівалентних препаратів в ЄС та США.

2007 - «Сандоз» одержує дозвіл на випуск на ринок ЄС першого в світі комплексного біоаналога Binocrit ®, наступної версії препарату порятунку життя при анемії епоетина альфа. Затвердження стало важливою віхою в зусиллях «Сандоз» забезпечити пацієнтів у всьому світі найсучаснішими біоаналогами.

2008 - «Сандоз» одержує дозвіл на випуск на ринок ЄС свого третього біоаналога Zarzio ® (філграстим), показаного для застосування при лікуванні нейтропенії, що стало ще однією важливою віхою в зусиллях «Сандоз» забезпечити пацієнтів у всьому світі доступними й високоякісним біофармацевтичними препаратами.

2009 - «Сандоз» завершує придбання спеціалізованої лінії з виробництва ін’єкційних генериків компанії «EBEWE Pharma», тим самим покращивши в усьому світі доступ до прийнятних за ціною ін’єкційних препаратів для лікування раку і відкривши шлях для створення міжнародного центру передового досвіду з проблем ін’єкційних генериків для лікування онкологічних захворювань.

2010 - «Сандоз» придбав американську компанію «Oriel Therapeutics», вийшов на ринок дихальних інгаляторів, додавши третій актив до свого диференційованого цінного портфеля. Генерик еноксапарин від «Сандоз» також схвалений Управлінням США з нагляду за якістю харчових продуктів і лікарських засобів як повноцінний взаємозамінний генерик для продажу в США.

Select a category

Related content

Нас часто запитують

FAQ Products Teaser

Що таке генерики? Що таке біоаналоги? Тут ви знайдете

Історія компанії «Сандоз»

History Timeline Image New Ukraine

 

 

Історія компанії «Сандоз» почалася більше 120 років тому, протягом яких вона перетворилася з невеликої диверсифікованої хімічної компанії на другого за величиною в світі виробника високоякісних генериків.